Yayınlar

Ali Serim yaptığı ulusal ve uluslararası sosyal, kültürel ve tarihi faaliyetlerin, birçok alana yayılmış çeşitli sosyal sorumluluk projelerinin ve tarihi değerlerimizi korumaya, yaşatmaya ve geliştirmeye yönelik çeşitli gönüllü katılımların yanı sıra bu ve benzeri çalışmalarını çıkarttığı yayınlar aracılığıyla da sürdürmektedir.

Constantinople 1918 Konstantiniyye

“Bir Şehrin Tarihi Tınılarına Dokunacaksınız”

Ali Serim - Sosyal sorumluluk kapsamında çıkarılan ve hiçbir kar amacı gütmeyen bu kitapta, yüzyıllar ötesinden bu güne tarih kendi kendini anlatıyor! Kültürel zenginliklerimizin yaşatılması adına gönüllü bir çalışmayla çıkarılan “Constantinople 1918 Konstantiniyye”, tarihin en önemli sahnelerinde başrol oynamış bir şehrin tarihi tınılarına dokunacaksınız. Melchior Lorichs'in çizimlerinde ölümsüzleşen kareler, sizlere bir şehrin en acı haykırışlarından, en coşkulu kahkahalarına kadar adım adım kocaman bir tarihi anlatıyor.


İNCELE

Hürrem Sultan'ın Torunları

“Osmanlı hanedanının kadınları anlatıyor...”

Ali Serim , İnci Döndaş - Tarihimize ait değerli zenginliklerin unutulmadan, en doğru şekilde aktarılması ve tanıtılması adına çok çeşitli kültür ve sosyal sorumluluk faaliyetlerinde bulunan Ali Serim, “Hürrem Sultan’ın Torunları” kitabıyla tarihimizin, kültürümüz üstü kapatılmak, unutturulmak istenilen bir sayfasına, bambaşka bir perspektiften bakarak ve geçmişimizin önemli bir noktasına ışık tutmuştur. İnci Döndaş ile birlikte kaleme aldıkları kitapta Osmanlı hanedanını 12 kadın üyesiyle yapılan röportajlar aracılığıyla sürgün yıllarında yaşananlar, en çarpıcı yanlarıyla anlatılmıştır.

İNCELE